reklama

reklama

reklama

ВЕЖБИ И ХРАНА ПРОТИВ НАДВИСНАТ СТОМАК PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 194 пати
Сабота, 17 Февруари 2018

5-Types-Of-Tummies-And-How-To-Get-Rid-Of-Each-Of-Them

Често одеднаш се појавува грд надвиснат стомак што се тресе кај многу девојки и жени. Да се обнови фигурата во оригиналната форма, првин е потребно да се откријат причините и да се отстранат.

Промените во вообичаената работа и изгледот на човечкото тело секогаш имаат причина како и за стомачните болки. Стомакот се зголемува поради зголемување на телесната тежина, односно како резултат на одредени видови храна. Да се отстрани "вишокот стомаче" треба да се неутрализираат причините.

1. Алкохолен стомак се добива од пиво, вино или другите алкохолни пијалаци. Алкохолните пијалаци се полни со калории. Да се врати стомакот е потребно само да престанете да пиете алкохол и да почнете да јадете повеќе зеленчук и овошје. Или пак да го трошите алкохолот со движења или вежби дома или во фитнес сала или на други начини.

2. Хормонален стомак е дисбаланс кој може да доведе до зголемување на телесната тежина. Нужно е да се промени исхраната, да се јаде здрава храна. Потребна е и консултација со лекар.

3. Стресот и лошото спиење влијаат на телото. Тоа може да предизвика маснотии во стомакот. Обидете се да спиете најмалку осум часа дневно и да избегнувате нездрава храна. Без многу пиење кафе.

4. По раѓањето на детето, стомакот кај мајките уште содржи масти. Добро е да се вежба и да се масира проблематичната област. Потребна е и консултација со лекар.

5. Отеченост на стомакот се добива поради проблеми во дигестивниот тракт. Потребно е да се пие многу вода и да се земаат пробиотици.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 


488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza